| maryan1997 a întrebat:

Hei TPU...
ce ceva vreme mi.au iesit niste pete rosi pe pielea penisului...
din ce cauza si ce ar putea sa fie?
astept raspuns urgent!
dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o simplă iritaţie sau de o INFECŢIE genitală/BTS.

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| maryan1997 explică (pentru bursuc001):

Am fost la o clinica privata care apartine de spitalul victor babes mi-a luat niste monstre de pe ia... ni, a facut analize si mi-a zis ca nu am nimic

| bursuc001 a răspuns (pentru maryan1997):

În acest caz, a fost vorba de o simplă iritaţie ( aşa cum precizam anterior ).

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca persista de mai multa vreme este cazul sa te prezinti la medic, el este singurul in masura sa se pronunte si daca e nevoie sa-ti prescrie medicamentatia corespunzatoare.

| mihai69 a răspuns:

Probabil lipsa igienei.
Dar pot fi și alte cauze.
Mergi la medic!

| Emilian65 a răspuns:

Ai facut sex neprotejat? Daca da, atunci acele pete rosii de pe pielea penisului sunt de la sexul neprotejat. Daca nu ai facu sex pana acum, atunci petele sunt de la igiena necorespunzatoare care o faci penisului. Incearca si te spala zilnic cu apa calda si sapun si ai sa vezi ca acele pete o sa dispara(in cazul in care nu ai facut sex) In cazul in care ai facut sex mergi la un medic dermatolog care-ti va prescrie un anume tratament.

| ღcamyღ a răspuns:

Spala-te la p... jegosule laughing