| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am aproape 17 ani și am sfârcurile umflate. Nu am sâni mari, adică mi-au crescut foarte puțin de când mi-a venit ciclu (la 11 ani mi-a venit prima oara) și sânii mei arată ca ai unei fete de 10-12 ani. Sânul stâng este mai mare decât cel drept.
Am doar sfârcurile umflate și țesut adipos nu am aproape deloc (nu sunt slaba!)
Sânii ma mănâncă și uneori ma dor. Nu pot sa port sutien sau bluze strâmte. Ce înseamna asta? Mai cresc? Când sunt pe ciclu îmi curge foarte puțin și am dureri mari de burta. Menționez ca mama, bunicile și verișoarele nu au sâni mici. Va rog sa ma ajutați!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai ajuns la varsta la care dezvoltarea sanilor se termina de obicei, este indicat si chiar recomandat sa apelezi la serviciile unui medic SENOLOG specialist. Este singura persoana care este in stare sa-ti poata oferi toate explicatiile dupa efectuarea unei examinari complete si complexe. Medicul senolog este in stare sa-ti spuna prin ce mod se poate rezolva si elimina diferenta de marime si realiza ''egalizarea'' celor 2 sani. Multa sanatate!

| Catrice a răspuns:

De medic ai auzit?

| Mortimer2020 a răspuns:

Citește aici rapunsul castigator de pe link tot de pe TPU https://www.tpu.ro/......rurgicale/

| anamaria99999 a răspuns (pentru Mortimer2020):

Nu am cerut metode de creștere a sânilor! am întrebat doar dacă o sa-mi mai crească sânii dacă am sfârcurile umflate

| Mortimer2020 a răspuns (pentru anamaria99999):

Nu ți-am dat o metoda ci doar sa citești ca nu trebuie sa ai sani mari

| anamaria99999 a răspuns (pentru Mortimer2020):

știu! a întrebat fata aia clar vrea metode și o femeie i-a răspuns ca nu trebuie sa aibă sâni mari, etc. faza este ca eu am întrebat doar dacă o să-mi mai crească sânii. la mine nu pot sa ii numesc nici sâni mici, dar nici mari deoarece nu sunt deloc dezvoltați, sunt doar umflați!

| anamaria99999 a răspuns (pentru anamaria99999):

Sfârcurile umflate*

| Mortimer2020 a răspuns (pentru anamaria99999):

Da o femeie/fata are sfarcuri o persoana de sex feminin are sâni iar o persoana de sex masculin are sfârcuri. sad)