| andreea567890123 a întrebat:

De cateva luni, ma tot gandesc la momentele stânjenitoare prin care am trecut,dar mai rau, am început să mă gândesc la momente stânjenitoare care nu s-au întâmplat niciodată. Gen, conversații naspa cu oamenii, piedici pe scări sa primesc, pur si simplu ma gandesc la întâmplări naspa care s-au întâmplat si s-ar putea sa se întâmple.

Ce sa fac? Ce tot am? Tin sa mentionez ca jumatate de an am fost batjocorita mai demult, anul trecut, în fosta clasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci tu-ți faci probleme pentru momentele "stânjenitoare" care nu au avut loc și mai mult ca probabil nu s-or petrece niciodată... Cred că neavând cine să-ți plângă de millă, o faci tu

| Donsavas a răspuns:

Ai anxietate socială. Se trateaza

| iordano a răspuns:

Simplu: gandes-te la lucruri bune, pozitive, inverseaza, in loc sa-ti spui ca ai putea primi piedici pe scari, gandeste-te ca vei merge absolut normal pe scari si toti colegi te vor privi intr-un mod frumos