| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Hei TPU.De marti am dureri de cap, nas infundat, imi curg ochii si stranut din 5 in 5 minute.Am inceput de marti sa iau nurofen pana vineri si am observat ca nu rezolv nimic si am mers la doctor. Mi-a dat sirop Augmentin ES si Eurespal tot sirop.Azi am mers si mi-am luat Augmentin pastile si inca un fel de pastile pentru tuse. Faza e ca nu ma simt deloc bine.Nu ma simt deloc bine. Ce pot lua pe langa pastilele astea?
aaa...si inainte am luat pastilele astea si m-am simtit mai bine dupa cateva zile.straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Continua sa iei si Eurespal (este un antiinflamator cu actiune locala la nivelul tractului respirator) sau Nurofen/alt antiinflamator nesteroidian. http://www.i-medic.ro/articole/raceala-cauze-si-remedii-naturiste

| EU199 a răspuns:

Pentru tuse ar trebui sa iei in continuare Eurespal sirop..si pe langa ti'ar face bine Decaseptul(pastile) sau Tantum verde (tin sa te anunt ca Tantumul este mai slab decat Decaseptul, dar are un gust mai bun). Sa te faci bine repede!