| oO a întrebat:

Hei TPUhappy
De vreo 2-3 zile ma doare foarte tare urechea dreapta si nu mai aud aproape nimic cu ea...
Si am pus niste ulei cald si m-am curatat pe urma cu betisoare
Si parca incepe sa mi se traga durerea si la stangacrying
Ar trebui sa merg la medic sa mai las cateva zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Deja ai lasat sa treaca zile de la debutul otitei iar bacteriile care-ti provoaca infectia se inmultesc nestanjenite( uleiul cald nu le ucide caci nu areproprietati antiseptice! ). Niciun sfat/tratament de pe aici nu-ti va fi de mai mare ajutor decat cel al medicului otorinolaringolog. Asadar, repede, la medic! Numai bine!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Du-te la medic, ai facut o otita si daca nu o tratezi se poate agrava.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Un consult medical se impune din cauza ca ai dureri, care nu pot fi ignorate. Acolo cred ca e vorba de o otita medie care a aparut datorita unei raceli care nu a fost tratata la timp. Pentru a ameliora durerea se poate aplica pe urechia care doare o sticla cu apa calda acoperita, infasurata intr-un prosop, la limita suportabilului sau un caculet de sare cald.

| anad a răspuns:

Du-te neaparat la medic fiindca ai putea sa risti si o pareza. Ar putea fi o otita externa sau medie care necesita tratament medicamentos neaparat recomandat de medic!

| rRAzvANn a răspuns:

Incerca sai aprinzi o tigara si baga-o in urechea care pe suprara si lasao sa traga ea singura happy ajuta tongue

| Thunderstruck a răspuns:

Ciudat, eu cand am avut otita auzeam aproape perfect cu urechea la care am avut(numai stiu care), mai bine te duci la un medicwinking

| LevBestCont a răspuns:

Mai bine du-te la doctor s-ar putea sa ai Otita ca si eu am avut si pateam la fel succes si multa sanatate. funda?