| Anonimaaaxgar a întrebat:

Din ce cauză credeți că mă doare în partea dreaptă unde e ficatul? Mă doare de când m-am trezit adică de pe la 9:40 și nu știu de ce. Și mă doare doar când respir și nu chiar fix la ficat, puțin mai sus între sân și ficat. Aveți idee din ce cauză?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ficatul nu doare el in sine, este altceva care te doare.Asta nu inseamna ca nu reprezinta un semn de intrebare.

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Pai acolo este ficatul, probabil fiere, du-te la doctor cel mai bine

| STEGARUL a răspuns:

În primul rand nu e ficatul ci posibil splina, de obicei te doare când faci efort neincazit sau alte cauze