| Sabina3759 a întrebat:

Hei TPU, este în regula dacă în prima luna de luat anticoncepționale mi-a venit ciclu spontan cu 10 zile înainte de a-mi termina pastilele?
Mie ginecologul mi-a spus ca o sa îmi vina în zilele de pauza al anticoncepționalelor(insa eu am inteles ca e normal sa se intample asta in primele luni). O sa îmi mai vina încă o data atunci, adică în 4 zile sau sunt șanse sa nu îmi mai vina deloc în acele zile? Și dacă da, este normal da se întâmple asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul stie, mergi la el si intreaba l el te cunoaste el ti a dat anticonceptionale el te a consultat deci raspunsul la intrebarea ta il gasesti numai la medic nu aici.