| BiancaDianaaaa a întrebat:

Hei, TPU! Este normal ca si dupa cel de-al doilea contact sexual sa am o secretie maro care dureaza cateva zile? Nu curge foarte mult! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz inseamna aproape sigur ca sunt scurgeri menstruale. Ar trebui sa stii ca in anumite cazuri sau situatii astfel de scurgeri pot incepe in avans chiar cu mai multe zile. Fii pregatita pentru menstruatia propriu zisa cu absorbantele necesare. Multa sanatate draga mea.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acea scurgere este anormala in cazul in care nu este de fapt un inceput de menstruatie. Intro astfel de situatie este indicat sa fii consultata neaparat de un medic ginecolog.

| BiancaDianaaaa explică (pentru corbulalbrosu):

Trebuie sa imi vina menstruatia, repet, dar inca nu mi-a venit! happy

| BiancaDianaaaa explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc frumos pentru toate sfaturile date! Mi-a venit menstruatia asa cum ai spus..si. da! se pare ca totul este in legaura..am scapat de asa zisa teama de o sarcina! Inca o data tin sa iti multumesc!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BiancaDianaaaa):

Ma bucur ca ai scapat de o imensa grija si de stresul ce te marcheaza intro asemenea situatie. Pa, Pa.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BiancaDianaaaa):

In acest caz inseamna aproape sigur ca sunt scurgeri menstruale. Ar trebui sa stii ca in anumite cazuri sau situatii astfel de scurgeri pot incepe in avans chiar cu mai multe zile. Fii pregatita pentru menstruatia propriu zisa cu absorbantele necesare. Multa sanatate draga mea.

| RaissaM a răspuns:

E foarte normal la mine s a oprit de la al patrulea act...

| BiancaDianaaaa explică:

Care este problema ta? Vezi-ti de treaba ta si nu mai comenta aici daca raspunsul tau nu are nicio legatura cu intrebarea mea!

| DianaDia85 a răspuns:

Probabil sa fie de la ovulatie.O sa dureze cateva zile maxim 4-5 dupa care s-ar putea sa ai menstruatie. Daca chiar esti panicata te-as sfatuii sa consulti un medic.

| BiancaDianaaaa explică (pentru DianaDia85):

Asta cred si eu happy Zilele astea trebuie sa imi vina ciclul menstrual si deja apar semenele. ma doare spatele happy