| Naomi16 a întrebat:

Hei TPU funda.de ceva vreme am la ambele picioare spasme. de exemplu, stateam azi pe scaun si mi-am ridicat putin talpa de pe podea, dar degetele nu le-am ridicat si piciorul a inceput sa-mi tremure violent. mi se intampla mereu cand fac asa, si la scoala chiar am spasme cateodata cand stau linistita in banca. ce sa fac? am vreo boala sau ceva? va rog mult sa-mi raspundeti. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Ceea ce ai tu se numeste spasmofilie, provocata de lipsa de calciu:
http://www.benessere.ro/Sanatate/187/Ce-este-spasmofilia.html ai mai multe informatii aici, nu e grava
dar trebuie tratata! Sanatate

2 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Ai foarte mare lipsa de calciu! Am patit si eu chesti asta.
Consulta un medic de specialitate.
Numai bine!

| Jameson a răspuns:

Esti posedata