| M00tssuuLLee a întrebat:

Ieri mi-am luat un iepure de casa, si omul de unde l-am luat mi-a spus sa nu ii dau apa, salata si morcovi! decat paine uscata, mi se pare o prostie! Pot sa ii dau apa, salata si morcovi? sau are dreptate acel om?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabigabriel a răspuns:

A facut misto de tine laughing. pai cum sa nu dai la iepure salata si morcovi. mi se pare o prostie..eu am iepuri si le dau numai frunze de varza morcovi etc. funda?

8 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Am 3 iepuri. cum sa nu-i dai apa? le trebuie apa, salata, morcovi, varza poti sa strangi niste iarba sa le dai daca a crescut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are dreptate si iepurii beau apa si din contra trebuie sa le dai si salata si morcovi!
Iti spun pentru ca si eu am avut un iepure si i-am dat sa manance salata, morcovi etc. si era perfect sanatos.

| DisturbeDd a răspuns:

Nu sa a zis sa nu le dai apa, salata si morcovi. el a zis sa nu le dai veredeturi si dupa apa fiindca daca este o rasa mai senseibila va face dezinterie si va muri

| AlexDaniel7293 a răspuns:

Dai apa salata si morcovi.Adica ce ar fi rau? Ar fi rau sa il lasi insetat.Painea uscata nici n-are apa nu hidrateaza. Poate a facut omu ala o gluma.

| M00tssuuLLee explică (pentru AlexDaniel7293):

Probabil, nu l-am luat eu! si a inteles alceva

| laprilaur a răspuns:

Da are putin dreptate sa ii dai si paine dar apa sa nu-i dau ce naiba

| TraficantDePufuletzi a răspuns:

Am avut si eu un iepure de casa... Omul acela nu spune prostii. Dar ai voie sa ii dai apa si morcovi. Varza si salata nu ai voie. Si mai este la magazin mancare de iepuritongue. Sper ca ti-am fost de ajutor. Crede-ma stiu ce vorbesctongue
Funda?