| Irinadarian a întrebat:

Imi doresc foarte tare sa slabesc. Am 16 ani, 60 kg si 1, 68. Problema se observa in zona abdominala, am colacei si ma simt incomod. Mi-am instalat o aplicatie pentru facut sport, sunt la ziua a 8 a, iar exercitiile le fac dimineata la 8, 8 jumatate, mai rar inainte de culcare, asta cam pe la 11 timp de 15, 30 de minute. Dimineata inainte de sport mananc pasta de avocado pe paine cu putina sare pentru gust si un ou posat. La pranz nu am timp sa mananc pentru ca am scoala. La scoala iau o gustare in jur de ora 2, 3 un mar, iar cand ajung acasa (ora 7) mananc o salata de rosii, ceapa verde si castraveti sau o salata de fructe. N-am mai mancat dulciuri, n-am mai baut sucuri din comert. Doar am mancat ieri o clatita facuta acasa cu dulceata si astazi la ora 11 jumatate inca una pentru ca imi era poftahappy
Imi este frica ca nu vor aparea rezultate si fac asta in zadar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sa slabesti,ai o greutate potrivita si esti si la pubertate, in locul tau as consuma mai multe proteine, fructe, legume si as face culturism cu greutati mai mici sau la bara si cardio zilnic, esti in perioada de crestere repet

| Irinadarian explică (pentru RAY):

Am mentionat ca problema este in zona abdominala, nu neaparat greutatea

| RAY a răspuns (pentru Irinadarian):

Baga sprinturi, evita carbo o vreme

| ywar a răspuns:

Salata de fructe? Seara? Fructele contin zahar!

| Crackman a răspuns:

Astea o sa apara in tomp.
Cam dupa o luna, doua. Ce fericit o sa fii atunci happy

| XxValyxX001207 a răspuns:

Salut,pentru inceput trebuie sa manânci un senvis sau ceva de genu pe la amiază deoarece mărul pe care il manânci nu ii satisface nevoile corpului.De asemenea mai trebuie sa ai un program de masa fix, pe care sa il respecți cat de mult poti, si totodata sa bei multa apa si sa ai un program de somn pe cat se poate de regulat.Cat despre aplicatie, ti-as sugera sa verifici recenzie pentru a vedea dacă este buna sau nu. Sper ca aceste sfaturi sa iti fie de folos si sa ajungi la greutatea dorita