| Mrr2000 a întrebat:

Hei,TPU. In ultima vreme sunt destul de obosita si mai atipesc la pranz sau spre seara. Aproape de fiecare data cand ma trezesc dupa un pui de somn,uneori si dimineata, am o stare de ameteala si nu ma pot ridica in picioare fara sa simt ca se duce pamantul de sub mine. Ce sa fie si ce sa fac in legatura cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Te sfătuiesc să mergi la medicul de familie. Îţi va da un bilet de trimitere pentru investigaţii de specialitate. Posibil să ai carenţă de Calciu/Fier/Magneziu.

Toate cele bune!

| cristimihailov a răspuns:

Eu as merge odata la doctor si nu as mai asculta toate tampeniile cu vitamine.

Daca oboseala e atat de puternica pot fi si alte cauze: cum dormi, cat dormi sau cauze organice: ficat, etc.

Du-te la doctor, ia un diagnostic si vezi pe urma.

| KiraKya20 a răspuns:

Sistemul imunitar slăbit.Carențe.Ia un complex de vitamine cu minerale.

| Mrr2000 explică (pentru KiraKya20):

Multumesc din suflet.