| Anaa939839393 a întrebat:

Joi m-am trezit la 7 pentru a mă duce in oras iar cand am ajuns acasa a inceput durerea de cap (usoara), am luat pastila si a trecut pe jumătate. Apoi Vineri seara am adormit la 23:30 si m-am trezit la 10 dar somnul nu a fost ok, m-am trezit de vreo 5 ori! Iar Sambata m-a durut capul(usor) pana am luat o pastila! Azi iar mă doare capul(usor), m-am culcat la 23:20 si m-am trezit la 9:30 dar la fel m-am trezit toata noaptea, durerea a inceput pe la ora 14, acum incerc sa ma odihnesc, nu vreau sa iau atatea pastile! Ce-ar putea fi aceasta durere de cap? Durerea de cap este una usoara iar acum seara nu ma mai doare capul! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cam des te doare capul = fă-ți un rmn să n-ai ceva grav

| CodrutElian1990 a răspuns:

Durerea de cap are multiple cauze. Fiecare organ al omului are corespondenta in creier. Multe dereglari ale unui organ duc si la dureri de cap. Cum stai cu ficatul si fierea?

| Anaa939839393 explică (pentru CodrutElian1990):

Nu am probleme, nici greață n-am, nimic, doar acea durere de cap usoara

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Anaa939839393):

Nu trebuie sa ai greata. Eu, daca dorm pe partea dreapta, dimineata ma doare capul, inainte de a ma ridica din pat. Dupa o jumatate de ora durerea dispare. Este adevarat ca am ficatul marit.