| LifeisBlack a întrebat:

Ma doare burta jos unde nu m-a mai durut pana acum. Ma doare si capul si mi-e greata.
Ce am?
Help me.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la spital, la urgenta, acum daca se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ebola, sau sida ...nu sunt sigur.
Lăsând glumele...
În loc sa cauți informații pe TPU ca sa afli ce ai, mai bine mergi frumos la un consult. Oricum nu cred ca se trezește un doctor sa.ți răspundă a întrebare big grin

| fantastica a răspuns:

Daca te doare jos in partea dreapta, e posibil sa ai ampendicita. In plus durea de cap si starea de greata sunt doua simptome ale acesteia.
Culcate pe spate. Indoaie genunchii. Lasa burta libera. Apasa acolo unde te doare si ia brusc mina. Daca simti o durete mai puternica cind iai brusc mina inseamna ca e ampendicita.
SUNA LA SALVARE!

| fantastica a răspuns (pentru fantastica):

Dar! Daca simptomele nu sunt recente(sunt de mai multe zile) ar putea sa fie si altceva.
Ai putea avea o sarcina problematica(daca esti fata). In asa caz vei trebui internata in spital la "pastrare".
Sau ai putea avea probleme cu sistemul digestiv, dar nu sunt sigura ca asta da dureri de cap.
Oricum, care n-ar fi problema, raspunsurile scrise de noi aici nu te vor lamuri prea bine. Sa te ajute poate medicul avind la dispozitie aparatele necesare.

| Marria_Ana_1992 a răspuns:

Esti însărcinat/ă

| Marria_Ana_1992 a răspuns:

Eşti însărcinat/ă