| Mipasususuyamyamyam a întrebat:

Mama a avut mereu ochii caprui inchis. Astazi am observat ca sunt foarte patati cu verde. Are multe dungulite verzi si in jurul pupilei este mai concentrata culoarea. Restul irisului pare un caprui decolorat. Sticlos. Nu stia pana sa-i zic. Cum e posibil? Are 51 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Exista un fel de stiinta numita iridiologie, care conform ei, fiecare pata pe iris poate sa insemne o stare de boala, o deficienta, etc.

Nu sunt aici sa discut corectitudinea ei sau nu, dar conform aceleiasi stiinte, ar trebui sa vaca o vizita la doctor pentru control general.