| Killuminati12 a întrebat:

Am si eu o intrebare, si vreau un raspuns.
E normal ca ochii mei sa-si schimbe culoarea? Acest lucru mi se intampla mereu, o zi pot sa am ochii verzi, alta zi sa ii am galbeni, alta zi sa ii am gri si tot asa. Am si zile in care atunci cand ma trezesc, ochii mei au o culoare verde deschis, iar pe la pranz, se formeaza un cerc de culoare galbena in jurul pupilei iar spre seara ochii mei sunt complet galbeni, cateodata deschisi la culoare iar cateodata mai inchisi. As vrea si eu o explicatie la aceste fenomene... Unele persoane le considera ciudate, altele persoane minunate. Si totodata, as dori daca se poate, sa imi dati si un ghid cum sa schimb culoarea depinde de cum vreau eu, in caz ca este posibil si in caz ca v-a reusit acest lucru.
Va multumesc pentru timpul acordat si sper sa-mi dati un raspuns rapid. Va multumesc anticipat, iar funda va merge la cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

E normal, si nu ai de ce sa iti faci probleme.
Singura posibilitate sa controlezi coloritul e sa incerci sa iti dai seama daca exista vreo legatura intre o anumita stare de spirit si o anumita culoare, si apoi sa iti impui (prin meditatie merge cel mai bine) sa iti mentii acea stare. Dar e un proces destul de dificil care nu prea da rezultate.

| morningstar a răspuns:

Si mie mi se intampla "fenomenul" asta, difera nu doar nuanta, chiar si culoarea si am observat ca totul depinde de starea de spirit in care ma aflu, de culorile in care sunt imbracata, de momentul zilei, de oboseala respectiv lipsa ei. Dar nu stiu cum se explica, chiar mi-ar placea sa aflu si eu asta.

| BiuL a răspuns:

Da, e din cauza luminii happy

| Fresh a răspuns:

Wow as vrea si eu sa fiu ca tine laughing cum a spus cineva mai jos ''esti mai speciala'' happy si ar trebui sa profiti de asta :*

| Numby a răspuns:

Am si eu un prieten asemanator, nu mai stiu cum ii se zice la "fenomenu" asta dar nu e nimica rau, inseamna ca esti mai speciala...

| rusnacvalentin a răspuns:

E normal nu-i nimic rau in asta