| Papusa775 a întrebat:

Mama are\avea hepatita c si vasculita si a urmat un tratament pe care l-a terminat acum o săptămână. Când avea vasculita avea ceva bube \ pete pe picioare si o durea foarte rău.Acum in timpul tratamentului i-a trecut dar cum a terminat i-au apărut din nou câteva(puține).Analizele i-au ieșit bune dar mi-e frică de acele pete apărute. Oare chiar a apărut iar? Pentru vasculita nu se poate face nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alin1317 a răspuns:

Pot doar sa comentez despre partea cu "are/avea hep B". Stiu de la o persoana foarte draga mie care a luat hepatita B in 1994 prin transfuzie din sange(a fost operat) si a luat hep B. Pe viitor s-a tratat dar tot ARE virusul hepatitei c in sange. Deci mama ta(zic eu) va avea toata viata cel putin virusul Hepatic c in sange.
Cat despre bubite, nu ma pot pronunta, deoarece nu cunosc.

| alin1317 a răspuns (pentru alin1317):

In loc sa scriu C am scris B, scuze pentru greseala