| LoLiTa1808 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac! Eu si sportul nu ne impacam deloc si chiar nu stiu de ce.Nu sunt grasa, am 13 ani, aproape 1.60 m si 45 kg si nu stiu de ce, dar nu pot sa alerg repede! Am dat norma in viteza pe 50 m parca si am scos 10 sec., foarte mult fata de ceilalti! Anul trecut am scos 10.10 si acum doi ani tot 10 sec...Chiar nu stiu! De anul trecut fac sport acasa(adica eu cred ca am fundul prea mare si fac tot felul de exercitii sa nu il mai am asa) si tot nu m-am "perfectionat in alergat".Oare de ce sunt diferita? Adica toata lumea spune"Iee! Ora viitoare avem sport!", numai mie mi-e indiferent daca facem sau nu sport. Ceva sfaturi? Adica chiar incep sa urasc sportul, nu doar sa imi fie indiferent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ktlina a răspuns:

In primul' eu urasc mai rau ca tine sportu si ma doare undeva cat de repede alerg. fii increzatoare si nu te mai gandii la toate detaliile neimportante. spune-i profei tale sau profului tau ca ai aceasta problema si sunt sigura ca va intelege! succes:* funda?

| Motanime a răspuns:

Nu tuturor le place sportul doar pentru ca esti singura din clasa ta asta nu inseamna nimic, si mie nu imi place sportul, si nu esti Bolt sa alergi repede, unii alerg repede si asta e si altii alerga mai incet. Asta e mare filozofie nu alergi si gata.winking

| JessieXD a răspuns:

10 sec mie mi se pare ca e bine.
Eu una, am 14 anihappy 1.60 si 50kg si am dat norma in viteza pe 50m in 16 sec.big grin
Si cat despre viteza.
Fugi mai mult poti fugi dimineata vreo 30 de min-o ora...si apoi seara. in fiecare zi. Doar daca ai timp :*

| loveyoumoreandmore a răspuns:

Heii :* Eu cred ca nu fundul e problema.Tu esti problema..Trebuie sa ai incredere in tine. iti spun un secret : cand mai dati vreo proba de alergat, numara ti secundele in gand si cand vezi ca trec repede, incearca sa alergi cat poti tu de tare. Vei reusi. Si app, poti sa te duci la sala si sa te antrenezi aproape in fiecare vreo 30 de minute;* Baftaaaa :****

| agalex a răspuns:

In primul rand nu conteaza ce spun ceilalti.Dar daca vrei sa alergi mai repede incearca sa alergi mai mult sau du-te si alearga pe o banda la o sala sau ceva.Nu e nici o problema daca nu alergi mai repedehappy.

| Biencutza_Mikutza_1997 a răspuns:

Nu ii asculta pe alti conteaza ce crezi tu

| chaching a răspuns:

Lasa-mi id-ul tau! te pot ajuta sa poti sa alergi mai repede