| devil2279 a întrebat:

De ce nu pot sa alerg mai repede? Sunt al doilea pe clasa la rezistenta 1km, am scos azi in 4.00 si ala in 3.58, l-am condus toata cursa dar in ultimul 150 de m a bagat tare ala si eu la fel, amandoi sprint pana la capat dar el m-a intrecut. cum naiba nu stiu x( timp de un an am facut mult cros cateodata si 10 12 km si am capatat multa rezistenta(suflu) dar la viteza tot la fel, ma asteptam sa ies primul anul asta, dar la fel ca anul trecut am iesit dupa ala,obosit nu eram dar parca nu prindeau picioarele mele mai mult si ala are picioare mai rapide desi la suflu nu cred ca are mai mult ca mine. Ce e drept el joaca fotbal, eu nu joc deloc dar oricum de cand joaca el fotbal, nu a alergat cati km am alergat eu, alergam de vreo 4 ori pe saptamana a cate minim 6 km.
De ce nu il intrec? Imi vine sa mor de nervi, niciodata nu imi iese ceia ce imi propun, parca sunt blestemat, pot sa alerg si 100 de km si ala creca tot ma intrece. crying Lunia care vine mai dam odata si daca nu il intrec sa imi bg p.l.a. in ea de viata daca nu ma omor ca m-am saturat.
Cum sa imi creasca viteza? Sa am picioare mai rapide? Oricat de repede mi s-ar parea ca alerg ala tot ma intrece, si suntem de aceeasi inaltime si eu am conditia fizica mai buna ca a lui de 100 de ori. CAre e problema? sad sad

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat