| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! Am 15 si inca nu mi-a venit menstruatia. Eu sunt inalta si slabuta. Si am sanul stang mai mare decat cel drept. E normal? Secretii din astea galbui tot am deja de vreo 1 an jumate. Dar ciclul inca nu mi-a venit.

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Dureaza un pic pana sa vina.Si eu am avut secretii timp de 2 ani si, inainte sa-mi vina.E normal si sa ai un san mai mare decat altul, pentru ca ei nu cresc deodata si pentru ca niciodata nu ne va semana partea stanga a corpului cu partea dreapta.Ciclul ar trebui sa-ti vina pana la 16 ani, daca nu-ti vine, va trebui sa mergi la un ginecolog care ti-l va porni "artificial".O zi buna, si nu te ingrijora, ai putea vorbi su cu mama ta despre asta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este normal să ai un sân mai mare, de obicei, sânul stâng este puţin mai mare decât cel drept.
Cât despre menstruaţie, o să-ţi vină, nu te alarma. Fiecare organism îşi are ritmul de dezvoltare.