| Schumaher98 a întrebat:

Hei TPU, țin sa precizez ca am jucat fotbal ieri la 27 grade ai bine înțeles am transpirat, și am stat in curent, la câteva ore am început sa simt niște dureri in zona plămânului stânga spate, doar când stau in picioare și întorc capul spre stânga, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O nevralgie intercostala. Unge-te pe zona dureroasa cu un unguent antiinflamator.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate te-ai incordat prea mult daca nu te doare cand respiri putin nu e plamanul care te doare ci ai cam facut o contractura musculara.

| Crackman a răspuns:

Raceala.