| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, va rog nu radeti.
Sunt băiat, am 13 ani si faza e că asa deodată imi vine sa mănânc mereu fiindca mi-e foame, dar nu mi-e foame parca si acum de ex simt sentimentul ala ciudat de durere de burta desi nu vreau sa manânc ca nu mi-e foame, ma doare burta daca nu manânc, e 15:30 si am mâncat pana acum o supa, 2 mandarine, o banana si o salata cu șuncă si cuș-cuș ( un fel de salata Cezar) nu stiu daca am scris bine.
Si inca mi-e tot foame, adica ma doare stomacul gen. Nu mi s-a mai intamplat pana acum. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mănânci câte puțin o dată la 3 ore.

| Iote a răspuns:

Pentru o zi intreaga, ai mancat putin.
Ai 13 ani, esti in perioada de crestere si nu e de mirare ca mereu iti este foame. Baietii mananca mai mult decat fetele.
Dar fa diferenta daca te doare de foame sau pentru ca ceva nu iti face bine. Asta numai tu poti sti.

| RaveNSaD a răspuns (pentru Iote):

De foame.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns (pentru RaveNSaD):

Atunci, mananca mai des. Ia cate un mic supliment de mancare intre mese.