| Maria_Alexandra_2000_GGjW a întrebat:

Hei TPU... vreau sa va spun ce s-a intamplat...deci de duminica am facut febra, am vomat de 3 ori.n-am putut dormi..am fost si deocheata si am mancat ceva cu pofta...si nu pot sa imi revin..am baut o limonada ..sunt si cam nemancata pentru ca orice mancam varsam inapoi...ce sa fac? Nu imi pot reveni...azi stau acasa..pt ca nici in picioare nu reusesc sa stau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Stai acasa o zi, doua si mananca paine prajita sau biscuiti din orez, ceai si niste branza nesarata sau putin sarata. Bea multe lichide, ceai cu mult zahar de preferat sau sucuri dar neacidulate. Ai nevoie de zahar pentru a avea energie si a nu te trezi cu dureri de cap, macar in perioada asta in care nu poti manca foarte bine.
Fa chestia asta o zi, doua si odihneste-te. Nu mai sta la calculator, stai in pat si citeste ceva sau uita-te la televizor, insa evita sa faci prea multa miscare. Daca simptomele nu se amelioreaza mergi neaparat la doctor. Insa nu este nevoie sa mergi de urgenta la doctor, nu este o urgenta. Toata lumea mai are cate o zi proasta uneori. Nu este nevoie sa mergi la doctor pentru orice indigestie sau raceala.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aif ost deocheata? daca iti arde de glume din astea proste insemna ca nu iti este chiar atat de rau

| Peridava a răspuns:

Lasa deochiul, mergi AZI la medic. Cu salvarea, cu taxiul, nu conteaza. Simptomele tale nu sint deloc incurajatoare. Esti slabita si deshidratata.