| Anne1309 a întrebat:

Hei TPU.
Zilele trecute mi-am luat mustata, si m-am iritat. Iritatul consta in mici cosulete albe pe deasupra buzei de sus, in zona mustatii. Tin sa mentionez ca nu mi-am luat-o cu ceara, ci cu epilatorul, si a fost pentru prima data.
De iritatie, banuiesc ca voi scapa in cateva zile, s-a mai estompat si sigur dispare. Dar ar trebui sa mai incerc sa mi-o mai iau inca o data, dupa ce creste? Si daca voi face asta ma voi irita din nou? Sau ar trebui sa o las, sa nu o mai iau.?
Multumesc. :d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai bine o decolorezi, găsești la hipermarket la raionul de cosmetică o cutie micuță pe care scrie decolorant pentru părul de pe față și corp.
Îți ajunge în jur de 6 luni, are toate instrucțiunile.
Acum dă cu cremă emolientă.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Nu trebuia să faci prostia asta. Acum odată epilată o să trebuiască mereu să o epilezi. Ai făcut o foliculită se tratează cu baneocin pudră.

| DNSK a răspuns:

Eu ma irit asa de fiecare data cand imi epilez mustanta. indiferent ce folosesc: ceara rece/calda sau epilator. Stiu, it sucks

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te vei irita din nou, decoloreaz-o mai bine.
Te pup!

| xDr0gs a răspuns:

Salut.Faci o mare greseala.Tu vrei sa te scapi de ea, dar daca o tai ia va creste din ce in ce mai mare si mai repede si in plus o sa te iriti.Doar dupa ce o razi de mai multe ori o sa scap ide iritatii.