| Radandam a întrebat:

Hei! Vreau sa îmi fac un RMN cerebral fără substanță de contrast, credeți ca poate vedea dacă nu este ceva în regula? Și ca să se vadă mai clar, ce trebuie sa fac cu o zi înainte de examinare sau cu câteva ore înainte? astept păreri. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Neapărat să iei niste carbon paispe, deuteriu, cloroform și formol.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cred ca deja ai o obsesie. Ai facut deja un rmn si a iesit ca nu ai nimic. Ce speri sa gasesti? Esti sanatos, nu te mai gandi pa asta. Rmn-ul se face cand exista o suspiciune, nu te duci la rmn pe principiul "hai sa vad daca mai gasesc ceva ineregula".

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă este la sfatul neurologului bănuiesc ca ți s-a spus care este procedura. Dacă nu ți-a spus anumite reguli, înseamnă ca nu sunt. Îl faci la cap nu ai ce reguli sa urmezi, imaginea iese in funcție de ce e acolo, nu tine de obiceiurile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce este suspectat? Eu am facut rmn si cu si fara dar a iesit gresit. La CT a iesit cum trebuie

| badpanda a răspuns:

Sigur ai ceva la cap.

| KR0NSTADT a răspuns:

Bag seama că tu nu de RMN ai nevoie, ci de cu totul altceva. Niște injecții.