| Gabinnen a întrebat:

Am nevoie urgent de ceva ca sa scap de petele ramase de la muscaturile de tantari! Sau ceva cu care sa acopar! Peste doua zile am ceremonia de absolvire si nici nu pot sa port rochie pentru ca am ambele picioare pline de pete. Are cineva vreo idee cu ce sa le acopar cel putin daca de trecut in 2 zile e imposibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Fond de ten sau pui pasta de dinti...se spune ca pasta de dinti atenuseaza petele de la muscaturi, 15 minute, iar apoi te speli. Sau te duci la farmacie si ceri un unguent special. happy

| HadesSs a răspuns:

Fond de ten happy

| aXy99 a răspuns (pentru HadesSs):

Asa nu scapi de ele, ci le acoperi. Alt raspuns dat la misto.

| qwertpro a răspuns:

Eu folosesc Sinaflan, deoarece amelioreaza senzatia de mancarime si scoate roseata.Il gasesti in farmacii.

| Atim a răspuns:

Eu folosesc alifie de galbenele pentru astfel de lucruri, dar nu cred ca-ti vor dispărea atat de repede. Daca suporti, poarta ciorapi in culoarea pielii sau negri si nu se va mai vedea nimic, dar pe caldura asta nu iti recomand. Daca nu, ca sa nu irosești pe picioare produse scumpe, ia un BB cream de la nivea si foloseste-l sa le maschezi.

| QuoVadisss a răspuns:

Buna! Ai grija sa nu te scarpini pentru ca o sa se insoseasca toata zona si nu o sa iti dispara. Cel mai bun tratament este aloe vera, daca ai acasa sa iti pui pe muscaturile de tantar sau sa mergi la farmacie si sa ceri ceva pentru eczeme ale pielii. Daca nu iti dispar in 2 zile, poti sa dai cu putin fond de ten intins foarte bine pe zona aceea, dar sa fie culoarea pielii tale.

| Alex1929386543 a răspuns:

Poti incerca cu niste pasta de dinti mentolata. Ameliorează mancarimea si reduce roseata