| GabyGabbryella a întrebat:

Heii..Amnevoie de ajutor...va rog mult... de ceva timp imi tot vine sa plang fara motiv cand sunt singura si am momente cand devin trista pentru putin timp cand sunt cu familia, prietenii..., am mainile si picioarele reci si uneori adorm foarte greu... Vreau sa stiu de ce ma simt asa cat mai repede. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Ai facut depresie, consulta un psiholog, gandeste-te la lucruri frumoase, bea seara ceai de tei sau lapte cu miere, ia passiflora (Pastile sedative naturale). Sanatate si sarbatori linistite si fericite!

8 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Ar putea fi o depresie usoara. Sunt cam putine detalii ca sa imi dau seama si numai tu stii daca s-a intamplat ceva anume in viata ta care sa declanseze aceasta stare sau pare a fi din senin schimbarea. Un psiholog te-ar putea ajuta. Te-ar mai putea ajuta si sa fii atenta cand apar aceste stari de tristete daca apar in anumite situatii, ce gandesti, ce simti emotional si fizic - poate asa iti va fi si tie mai clar ce se petrece cu tine. Daca starea persista si te afecteaza in viata de zi cu zi, vorbeste fata in fata cu un specialist.

| xBianca333x a răspuns:

Eu zic atunci and esti in starea asta sa asculti muzica ritmata, sa citesti bancuri si sa te gandesti la programul de maine, si suna un membru al familiei sau o prietena ...joaca-te jocuri pe telefon sau tableta, pc, laptop! sper ca te-am ajutat!

| AntoniaAndreea a răspuns:

Si eu sunt la fel. Problema e de ceea ce te inconjoara, crezi ca vrei mai mult, dar nu poti. Esti trista din cauza celor intamplate, vrei sa treaca usor si repede, fara nicio suparare. Daca asta e problema, incearca sa nu mai fii trista. Gandeste-te la ceva ce te poate inveseli. Nu poti avea totul in viata!winking

| DiidiiDuuda a răspuns:

Asta patesc si eu mereu, daca ai fost dezamagita de ceva sau ai avut un soc, mie toate astea mi se trag de la DOR, da uneori sunt asa pentru ca imi este foarte dor de cineva.

| GabyGabbryella explică (pentru DiidiiDuuda):

Si ce faci ca sa iti treaca?

| GabyGabbryella explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si sper sa aud si alte sfaturi, deoarece chiar am nevoie de ele!

| DiidiiDuuda a răspuns (pentru GabyGabbryella):

Nu pot sa fac nimic, plangand ma descarc, tot nu ajuta cu nimic, ai nevoie de o persoana care sa iti fie alaturi si sa te faca fericita! ai nevoie doar de dragoste, cateodata si o imbratisare si un sfat bun!

| DinuStefan01 a răspuns:

Ai intrat intr-o depresie si trebui sa iti dai seama de ce. Trebui sa mergi la un psiholog si sa vorbesti despre starea da sufleteasca! Sper sa te ajute