| SmileAgain a întrebat:

Heii! De aproximativ 1 an..atunci cand beau lapte imi vine greata...
si apoi am o stare naspa. E posibil sa am intoleranta la lapte? Vreau sa precizez la alimentele care sunt facute din lapte n-am nici o problema. Funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kosmin19 a răspuns:

Nu-ti primeste tie stomacul. laptele:p. cred ca de aia

| ster a răspuns (pentru Kosmin19):

Bea numai lapte cu enzime adica iaurturi, chiar 2-3 pe zi

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu am observat ca in zilele in care beau lapte am crampe abdominale puternice si diaree asa ca m-am lasat de lapte de vreun an si nu mai am probleme de genul. Nici eu nu am probleme cu iaurtul, branza etc doar laptele. La tine e mai ciudat, adica pana se digera laptele dureaza cateva ore, daca imediat ti se face rau nu stiu ce sa zic... nu mai bea lapte! Sau du-te la medic.

| ZvT a răspuns:

Cand faci cacuta, iese imprastiat? Daca da, atunci nu mai bea lapte.

| Irena97 a răspuns:

Am o colega mai veche care avea asa ceva, dar nu numai la lapte ci si la branza si spunea ca are intoleranta la lactoza.
am gasit pe google ceva
http://www.sfatulmedicului.ro/......actoza_539
Si ea avea great ca tine, dar la toate. Acum nu mai mananca deloc. Evita si tu laptele.Bine ca nu ai la toate.

| catalyn315 a răspuns:

Poate sa depinda si de lapte. daca e luat din magazin sau din piata. sunt diferente si de grasimi si altele.