| anonim_4396 a întrebat:

Heii, sunt fata. Am si eu o mica problema. Vreau sa intru in deficit caloric si am calculat ca trebuie sa mananc 1100 calorii pe zi. (Am 50Kg dar super multa grasime pe corp). Bun. Faza e ca nu prea stiu cum sa procedez, eu nu-mi fac mancarea singura, asa ca nu stiu, de cele mai multe ori, ce se afla in farfurie (ma refer la ingrediente sau condimente ma rog). Nu stiu cate grame are x sau idkkk...mama imi face mancarea (am 17 ani). Incerc sa scap de grasimea de pe corp, dar efectiv nu stiu ce sa mai fac in levatura cu ce mananc (urmez si un antrenament pentru reducerea grasimii)
Cum naiba sa fac sa stiu si eu ce imi pune mama in farfurie, cate grame are fiecare etc etc?!?!?!?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ai cum sa ai grasimi la 50 de kg

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mănânci tot din farfurie și ai rezolvat problema reducerii caloriilor.

| alina2k18 a răspuns:

E f greu de calculat la mancare gatita.
Poti sa iti faci calculator zilnic pe https://calorii.oneden.com/ArataMeniu/
Adaugi alimente in lista ca au si la mancare gatita.
Incearca sa mananci mancare gatita o data pe zi in rest fa-ti tu o salata [ cu branza, ou fiert, peste, pui ce preferi ] si faci pe site socoteala, poti manca si fructe si e usor de calculat, legume din alea la punga de le faci la tigaie cu ceva carnita etc.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mănâncă numai vegetale, fie gatite, fie crude si nu vei mai avea bătăi de cap cu grăsimea.

| IonutPetre12 a răspuns:

Bea multa apa si fa cardio