| FofoBaa a întrebat:

happySunt curioasa de ce nu mi-a aparut menstruatia a doua uara prima am avut-o pe 27.05. 2012 si pe 28.05. 2012 este o luna de cand nu mia mai venit in luna iunie pe 18 pana pana pe 23 ma durea burta, capu, imi curgea secretie incontinu.Dar nimic am tot asteptat pana la urma am ajuns la concluzia ca poate oi fii racit atunci dar nu aveam cum sa racesc ca n-am stat cu mijlocu gol sau in apa rece.De pe 29 iunie tot imi curge secretie alba nu miroase urat dar daca o las 2 3 zile pe chiloot incepe sa miroasa urat imi fac de 2 ori dus pe zi ca este forte cald si secretia tot imi curge.Ma doare mijloc de parca as fi fot insera cand ma durea si ziua mi-a venit cand ma aplec imi taie respiratia sau daca alerg si fac putina miscare, burta ma cam doare mereu dar nu rau putin cand apas sub burta sub buric cum ar veni ma doaree. Vreau sami datii niste raspunsuri daca stitii.Multtumesc! Cat mai repede.

1 răspuns:
| Otilikaa a răspuns:

Buna
incep cu secretia, e normal sa iti curga secretia aia deoarece e un fel de proces de curatare a vaginului.
iar mentruatia nu o sa-ti vina regulat prima jumate de an pentru ca cu timpul ea se regleaza.winking