| Joanna0879 a întrebat:

Heii TPU. de mai mult timp (de cativa ani) vorbesc cu persoane care exista doar in capu meu mi-am pierdut cotrol corpului, fac gesturi necontrolate cand cineva vorbeste in soapta langa mine am impresia ca vorbeste despre mine nu vreau si nu pot sa vorbesc cu nimenii nu vreau sa ies din camera nu mai am aceeasi igiena ca inainte am pierderi de memorie si de cate ori incerc sa-mi amintesc ceva incepe sa ma doare capul si nu mai stiu nimic de cate ori ma tachineaza cineva ma enervez foarte repede, trec de la o stare la alta intr-o secunda. nu am nicio motivatie, nici macar pentru invatat cum ar fi intrarea la liceul pe care il vreau simt mereu ca sunt urmarita de multe ori nu am nicio emotie. credeti ca sunt semne de schizofrenie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu poate sa-ti spuna nimeni de aici ce ai.Mergi la medicul de familie, iti cunoaste istoricul si iti va recomanda un medic specialist.Nu se joaca cu asa ceva, se i-au masuri precoce!

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Imi pare rau pentru ce ti se intampla, ar trebui sa faco o programare la un psiholog ceva sau sa mergi mai des la biserica si daca il ai pe dumnezeu in gand si te rogi in timpul ala vei reusi cu siguranta sa treci peste