| Rebbbeca a întrebat:

Heii TPU! Mi-au aparut pe gat doua pete mici albe.Una este in forma de bulina si una in forma de baston intors.Ce pot fi? Care este cauza lor? Trebuie sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ZaKid a răspuns:

In interiorul gatului sau in exterior?
Daca in exterior trebuie sa fie ceva gen pojarul...la care este indicat sa consulti un medic. Daca este in interiorul gatului inseamna ca gatul tau este foarte imflamat si de asemenea trebuie sa consulti de urgenta un medic!

| anadark84 a răspuns:

Probabil este o ciuperca. Dermatologul sau chiar medicul de familie iti poate da un tratament adecvat.