| Ella21052003 a întrebat:

Heii TPU! Pe 28 mai am banchetul! As vrea sa slabesc cateva kilograme! Stiu ca este de abia ianuarie dar rochia nu o sa mi o fac cu o zi inainte si nici nu vreau sa ma infometez ....Stiu ca nu este sanatos. Ati putea sa imi dati cateva sfaturi? Cea mai mare problema a mea este partea cu miscarea.Nu am unde sa alerg prin parc si este frig. Nu prea am timp in afara orelor pentru ca primesc multe teme, meditatii etc
Funda pentru cele mai bune sfaturi ❤️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Aceasta dieta este mai usor de tinut, ea permite consumul de paine, carne slaba(doar fiarta sau la gratar), fructe proaspete si branzeturi.

Mic dejun: o ceasca de cafea neindulcita, 2 felii de paine prajita.

Pranz: piure de legume fierte la discretie: 100g de carne de pasare la gratar, doua felii de paine, un mar sau un kiwi.

Gustarea: un iaurt degresat in care se adauga 2 picaturi de lamaie.

Cina: supa de legume, 100g carne de pasare la gratar sau doua oua fierte tari.

O data pe saptamana ouale se pot inlocui cu branza slaba(daca simtiti nevoia)

P.S Cu aceasta cura am slabit 7 kg in 3 saptamani. M-a ajutat foarte mult si mi-am schimbat modul de viata!

| Gerard9965 a răspuns:

Buna. Sfatul meu este sa ignori dietele ce ti-au fost scrise in aceasta rubrica. Incearca sa mananci sanatos, cu putina grasime, sau chiar deloc! Incearca sa faci exercitii. Eu, sincer, vara aceasta am scapat de burta si cateva kilograme in 2-3 saptamani. Faceam doar exercitii si mancam cu limita.
Aplicatia cu exercitii se numeste Caynax A6W si ti-o recomand din tot sufletul. Daca te tii de exercitii, in 42 de zile ti se va lucra musculatura abdominala si vei ajunge la patratele.
Succes!

| forlucky a răspuns:

Fa fitness

| Anonima8943 a răspuns:

Uite cateva sfaturi foarte eficiente:
1.Bea un pahar de apa inainte de fiecare masa(nu o sa iti mai fie asa foame si o sa mananci mult mai putin ca de obicei)
2.Mananca sanatos si evita tot ce e prajit in ulei, inclusiv cartofi.
3. Daca o sa iti iei o farfurie mai mica o sa mananci mai putin fiindca avem tendinta de a umple tot timpul farfuria.
4. Poti face cateva exercitii de slabit in casa(sunt multe videoclipurii pe Youtube).
5. Daca mananci ceva mentolat sau te speli pe dinti o sa ti se duca toata pofta de mancare.
6. Nu manca dulciurii.
7. Nu manca seara cel putin dupa 7.
Sper ca te-am ajutat.

| SacadatPeBeat a răspuns:

Fa-ti un regim, bazat pe proteine si fibre, cat mai putini carbohidrati (fara prea multa paine, orez, cartofi, cereale.), de asemenea nici prea multe lactate.
Si daca zici ca nu poti iesi sa faci miscare iti poti lua o coarda si sa faci seara sarituri la coarda (dar nu cateva, de plictiseala, ci pana cand transpiri, pana chiar nu mai poti), poti face si niste abdomene, genoflexiuni sa te menti in forma. Si e imposibil sa nu slabesti 2-3kg in fiecare luna.
Apropo, inaltime si greutate, daca nu te superi?