| adela2012 a întrebat:

Hei, vreau sa slabesc in jur de 10 kilograme ( cam 2-3 kilograme pe luna ), dar nu vreau sa ma infometez. As vrea sa imi spuneti, dar va rog, doar din PROPRIA EXPERIENTA la ce alimente ar trebui sa renunt si mult mai important ce as putea manca?
La partea cu miscarea nu am nevoie de sfaturi, fiindca stiu, doar la partea cu alimentatia vreau sa imi spuneti.
P.S : as dori sa stiu si cat ati slabit, in cat timp din sfaturile pe care mi le dati mie big grin

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal as merge oricand pe o dieta suta la suta proteine cu ceai verde ca constipa si sport, deci pui la greu, peste, oua fierte, sigur slabesti

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, nu trebuie sa te infometezi cu nimic, daca faci cum iti zic eu.
Fierbi o cana cu apa pana ce de in clocot, lasi la racit, dupa care amesteci in apa 1 lingurita miere de albine cu 1/2 lingurita scortisoara pudra, imparti solutia in doua parti egale, prima parte o bei dimineata pe stomacul gol cu o jumatate de ora inaintea micului dejun, si seara bei a doua jumatate de solutie tot cu o jumatate de ora inainte de culcare. In ritmul asta, trebuie sa slabesti 2 Kg pe saptamana. Succes!

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

De unde ai scos porcaria asta?

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Goldenboy97):

Daca tu crezi asa ceva porcarie, atunci nu o mai incerca. E doar parerea ta.

| Katty2013 a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Ajuta?

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Katty2013):

Eu cred pararea mea ca ajuta. Incercarea moarte nu are. Am inteles ca, scortisoara chiar are prioritatile si puterile de a slabi. La fel si mierea de albine da flexidilitate multa arterelor si vindeca chiar si inima de boli. Deci apa fiarta este deja sterilizata, ca ci prin fierbere se omoara atatia mirobi. Si la un loc, distrug celulita.

| NDC12 a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Uite ca e si parerea mea cam asemanatoare cu a lui, PORCARIE.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru NDC12):

Te rog sa ma ierti, eu doar ti-am dat doar un sfat, nu te-am obligat. Bine?

| NDC12 a răspuns:

Nu vreau sa "ma bag in seama aiurea", sau sa fiu rautacios, dar de cateva luni tot despre asta ai pus intrebari, pana la urma nu ai inceput sa faci ceva in legatura cu asta, doar intrebari pe TPU?

In legatura cu ce nu ai voie sa mananci e simplu, carbohidrati cat mai putini si multe proteine, carbo poti sa mananci inainte de antrenament pentru energie, dar nu mai mult.

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Alimente sanatoase: vreo 10 kg. in cateva luni, si am mancat doar salate cu legume, piept de pui la gratar, legume...

| ZolyGames a răspuns:

Daca mananci mai putin, nu o sa slabesti chiar asa de mult! Punete pe sport! Apucate si tu de ceva: Basket, Fotbal... ce iti place. Sau du-te la sala!