| PickMe a întrebat:

Heiiiii TPU...Am si eu o mare problema care tot persista. Nu pot sa dorm deloc bine. De exemplu aseara a fost cea mai naspa noapte din viata mea. M-am pus la 10 sa dorm si am adormit de-abia la 3. M-am agitat rau..am si mici probleme cu inima. O tahicardie minora,inima imi bate putin mai repede sad Si normal ma agitasem atata, normal s-a dereglat tot. Mai patesc asta cateodata, dar niciodata am pati-to atat dee rau. Mentionez ca am Mg foarte mic 0, 88 mg!

Va cer sa-mi dati niste sfaturi pentru un somn mai linistit. Nu stiu, niste alimente care imi produc somnolenta... Pur si simplu nu pot dormiii! sad

Fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ALEX2402 a răspuns:

Ia in fiecare dimineata un drajeu de magneziu forte, la pranz, 500 mg calciu cu vitamina D3, iar seara nu mai manca nimic dupa ora 19 si bea o ceasca de ceai de tei in care pui cateva picaturi(5-10) de Pasiflorawinking

| AndreeaIonela a răspuns:

Incearca sa bei un pahar de lapte cald inainte de culcare sau un ceai de tei. ori cereale integrale, fructe şi legume prospete, băuturi precum: ceaiuri de plante, apă călduţă cu lămâie, apă cu miere, sucuri proaspete din legume şi fructe, lactate, verdeţuri (pătrunjel, leuştean, ţelină, mărar, tarhon, busuioc, mentă), lămâie, ghimbir, coriandru, dafin, scorţişoară.