| MrChamp a întrebat:

Hello!
Am o intrebare. de ceva timp mi-au aparut ceva bubite rosii mici, de dimensiunea unor alunite(poate si mai mici). apar in zone neregulate, am pe brate vreo 1-2, pe piept 2-3 poate pe spate 1-2... dar NU SE MAI DUC.
Ok nu ma deranjeaza. dar ce pot face sa nu mai apara in continuare?!
Mentionez ca nu ma mananca, nu se manifesta in nici un fel... si din cate am inteles nu ai ce sa le faci dpdv medical decat cosmetic... sunt practic niste alunite rosii si rosii raman laughing
Mentionez ca fac sport, sa fie de la efort? desi ma indoiesc profund.
Astept pareri avizate. multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păreri avizate?
Mergi la dermatologie pentru un diagnostic diferențial și tratament de specialitate!
Pa, pa.

| AstralConfessor a răspuns:

Din ce spui tu seamana a alunite rosii, nu? daca e asa inseamna ca trebuie sa te vada un cardiolog.

| IrisMov a răspuns:

Cred ca e un soi de alergie...

| aurelian_4480 a răspuns:

Se poate o mica alergie dar parerea mea este sa te duci la un medic dermatolog funda

| Mikachiki a răspuns:

Alergie.