| Alexyne a întrebat:

Hello, am o problema cam naspa. Deci in ultima vreme am menstruatia foarte neregulata cand vine cand nu, asta se intampla de cateva luni...pana in ianuarie a fost ok, in februarie am avut pauza toata luna, in martie a venit normala cu dureri si m-a tinut 6 zile, in aprilie trebuia sa vina pe 24 dar a venit pe 30 si m-a tinut pana in 3. Luna asta in 11 am inceput sa am sangerari usoare care m-au tinut pana pe 20 apoi au inceput abndente si ma tine foarte mult adica de 2 saptamani tot asa o tin si nu stiu de ce, am fost la ginecolog si mi-a dat un tratament dara fara nici un rezultat si chestia asta ma sperie pentru ca nu am nici dureri. Ce se intampla oare ce e in neregula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele prezentate reiese cat se poate de clar ca ciclurile tale menstruale sunt foarte/extrem de dereglate mai ales aceasta situatie absolut anormala care s-a produs in luna Mai. Fiindca tratamentul prescris de medicul ginecolog care te-a consultat NU si-a produs produs efectul scontat, ar fi trebuit sa te prezinti la o clinica pentru o noua consultatie sau pur si simplu sa mergi la un alt cabinet ginecologic pentru a fi consultata si de un alt medic ginecolog. Multa sanatate!