| hoatza a întrebat:

Am si eu o intrebare si va rog fara ironii si alte cele. E vorba despre menstruatia mea neregulata. Deci in ianuarie NU mi-a venit, apoi 14februarie, 17 martie, 19 aprilie DA, iar pana in ziua de astazi NU mi-a venit (luna asta). Am facut test de sarcina, e totul Ok. E posibila o sarcina sau ce se intampla? vA rog.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil nu e sarcina (doar daca s-a instalat cu mai putin de 3 saptamani inaintea ultimului test de sarcina), dar este o dereglare serioasa si care impune urgent consult ginecologic urmat de mai multe analize si investigatii (le va stabili ginecologul). Nu amana, fiindca genul asta de probleme tind sa se agraveze in timp si, din ceva ce la inceput se putea trata cu usurinta, ajunge ceva greu tratabil de care tragi ani si ani si care iti afecteaza viata ulterioara.

| monyk a răspuns:

Buna, daca sti ca ai facut sex neprotejat poti sa iei in calcul si o eventuala sarcina dar daca testul de sarcina a iesit negativ, e ok.
Daca spui ca ai mentrustie neregulata atunci inseamna ca iti va intarzia dar iti va veni; poate sa intarzie din mai multe cauze, poate ai vreo dereglare hormonala, poate fi si stresul si alimentatia de vina.
Mai asteapta sa vezi daca iti vine, iar daca nu vine deloc luna asta, mai bine mergi la medic sa vezi despre ce e vorba.
Totusi daca crezi ca e posibil sa fi isnarcinata atunci repeta testul de sarcina.

| anonimaa a răspuns:

Nu nu este posibila doar ca mie cel putin inainte de luna asta nu mi-a mai venit de 4 luni si am pietene carora le vine din 2 in 2 luni deci nu-ti face griji eventul mai fa un test de sarcinawinking
succes pup miruna:*** (fundita?)

| kidulinha a răspuns:

Pai e 22 azi... Trebuie sa-ti vina. Daca nu-ti vine pana pe 1-2 iunie du-te la ginecolog. Daca zici ca nu e sarcina este o dereglare... sau ma rog mai sunt motive, dar n-are rost sa te sperii asa... Du-te la medictongue

| *Lyttle.me* a răspuns:

Numai sta cu stres! La mine a fost si sa nu-mi vina timp de 2 luni pe an. Daca nu ai avut relatii sexuale nu ai cum sa ramai gravida, sau daca ai avut banuiesc ca protejat...mai ales daca si testul iti arata ca nu esti insarcinata. happy Stai fara grija. O sa iti vina dar asculta si stai fara stres ca si asta intarzie venirea menstruatiei sau probabil ai racit jos. Esti ok:*

| angel_6687 a răspuns:

Parerea mea este ca consulti un medic ginecolog., testul iti poate iesii gresit...

| aleksy a răspuns:

Dereglari hormonale,,,,