| Rebekka97 a întrebat:

Hello TPU! Am o intrebare mai complicata. Funda si vot pentru cine poate sa ma ajute macar cu o parere. De cateva zile ma doare foarte tare stomacul.Nu stiu cum sa explic bine ca nu ma pricep la corpul uman big grin.Ma doare exact sub inima.Nu imi este foame dar imi ghioraie(sau cum s-o scrie)burta si ma doare.Azi dimineata m-am trezit la 6 de durere si am mancat niste lapte cu miere si cereale.Citisem undeva ca laptele e un fel de pansament pentru stomac. Dupa doua ore m-a luat iar.Ca si cand n-as fii mancat nimic o zii intreaga.Si daca mananc ceva usor incepe sa doara.Ca si cand i-ar fi greu sa digere.E normal asa ceva? O alta problema e ca ma doare ceafa.A inceput in acelasi timp cu stomacul.Nu tocmai ceafa ci exact terminatia craniului la spate.De unde porneste "santul ala la gat"laughing. Dimineata e cel mai rau.Ce credeti ca poate fii? Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Pot fi semnele gastritei.Trebuie sa iei masuri urgente altfel se va agrava.Cunosc multe persoane in situatia ta, deci nu sta pe ganduri...du-te la medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Acea durere la ceafa poate fii curent.
Posibil te-a tras curentul.
Cat despre stomac, s-ar putea sa fie gastrita poate, mergi la medic.
Te pup!

| Sebastian1996 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la specialist la faza cu stomacul, iar la ceafa cred ca "te-a tras curentul"happy

| gosh0108 a răspuns:

Du-te si fa-ti analiza pentru depistarea Helicobacter pylori... durerea aceea a capului de dimineata este posibil sa fie din cauza deshidratarii din timpul noptii.

| perusita a răspuns:

Cel mai bine sa te consulte un medic. noi nu putem sti exact ce ai. mergi la medicul de familie sa iti dea o trimitere la spital la un medic specialist in acest domeniu

| MariuSSer a răspuns:

Poate să fie o oboseală acumulată în timp sau poate fi o boală mai gravă. Adresează-te neapărat medicului de familie.

| Diego1 a răspuns:

Poate ai facut ulcer sau gastrita, mai bine mergi la medic la consult!