| Sirbu_Razvan_1980 a întrebat:

Hello TPU! De ieri seara ma doare burta de mor si am vomitat de 2 ori. (odata dupa micul dejun si a 2-a oara dupa pranz). Nu prea pot sa ma misc si am si febra. Si eu si sora-mea avem aceleasi simptome. Ce ar putea fi? Ce sa fac? Dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred că aveţi intoxicatie alimentară, mergeţi la medic urgent!

| Adry05 a răspuns:

Bună!
E posibil să fie simptome pentru apendicită sau un soi de gripă. Cel mai bine mergi la medic.
Sănătate!

| kitty_9669 a răspuns:

Poate fi apendicita, du-te la doctor!

| Latinmoon a răspuns:

Poate ai mancat ceva ce nu ti-a priit incearca sa papi multe fructe si legume.
Bea ceai si ia o pastila de febra ( paracetamol, nurofen, codrex)
Iar pentru febra va recoman cu incredere sosetele cu otet!
Sper sa va faceti bine! big hug
Atentie la ca papati!
Insanatosire gravnica! puppy dog eyes :* :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fiti amandoua gravide.

| hhhapciuuu a răspuns:

si eu am avut aceleasi simptome la apendicita, dar daca are si sora ta, inseamna ca e un virus s-au o raceala ceva, te sfatuies sa chemi un medic! PS: sper sa te simti mai bine

| cflorin11 a răspuns:

Luati un colebil si consultati un medic