| Someonelikeyou a întrebat:

Hello, TPU! vreau sa va nitreb. ce parere aveti de alimentatia sanatoasa?happy. funda pentru cel mai concret raspuns:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| steve2011 a răspuns:

Pentru inceput alimentatia sanatoasa este un lucru bun pentru organism, sfatul meu este sa mancam echilibrat, omul a aparut mai mult ca carnivor (nu ma stresa stiu ca e o cacofonie) decat ca ierbivor, plus ca exista unele substante care pot fi luate numai din carne. O alimentatie echilibrata este cel mai bun lucru!

Atentie! : Carnea (in special cea de pui dar nu numai) poate avea efect de antibiotic datorita faptului ca puii (si nu numai) sunt ingrasati cu antibiotice si odata ingerate intra in componenta carnii, si in cazul in care mancam pui (cel mai bun mod de prevenire este sa schimbam apa in care il fierbem) hranit cu antibiotice corpul nostru se va obisnui cu ele si nu vor mai avea efect...

Sper ca v-am facut capul calendar!

4 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Http://www.getfit.ro/alimentatie/despre-nutritie/alimentatia.html

M-am saturat sa dau detalii pe acest topic; p...

| Bursache a răspuns:

Toti ar trebui sa adoptam o alimentatie sanatoasa, bazata pe legume, fructe, peste, lactate, fara grasimi, prajeli si bauturi acidulate.

| Dragotta a răspuns:

Este sanatos

| izzycupcake a răspuns:

Pai cu o alimentati sanatoasa toata lumea ar fi in forma si ar avea mult mai putine probleme de sanatate, mult mai putine kilograme, intr-un cuvant lumea ar fi mai sanatoasa daca ar manca sanatos.