| KriSt3n a întrebat:

Hellppp.de 1 ora ma tot doare in partea dreapta, jos... unde este apendicul.si nu stiu daca am apendicita sau altceva. cert e ca atunci cand merg nu ma doare cine stie ce, dar simt o injunghiere acolo.cu piciorul nu am nicio problema. happy va rog sa nu imi spuneti sa ma duc la doctor.ca am sa ma duc daca nu imi trece. vreau doar sa imi spunetibatting eyelashes cam ce credeti ca am... ori am racit. ori e de la ovar. ori apendicita.nu stiu. :* Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StarDust a răspuns:

Deci daca durerea se lasa pe picior, intinde-te si incearca sa duci genunchiul la piept. daca te doare...e destul de suspect. eu asa imi aduc aminte ca am facut la consultatie pentru apendicita. daca ai stari de voma si dureri de cap sau ceva. nu stiu du; te la doctor.

daca te doare ovaru cea mai rapida cale de stopare a durerii : ia o carpa/batista, pune-o in apa calda, toarna niste otet si pune pe ovar. daca dormi o ora 2 cand te trezesti nu mai ai nimic

3 răspunsuri:
| dicualex a răspuns:

Stai intinsa relaxata si pune-o pe mama ta sau pe tatal tau sa puna presiune cu degetele in zona apendicului, dupa ce le ridica daca te inteapa inseamna ca ai apendicul inflamat si in cazul acesta trebuie sa te prezinti la doctor urgent.

| lilme89 a răspuns:

De obicei atunci cand te ia apendicul, te doare piciorul stang, ai greturi (mari) la stomac si... trebuie sa te duci urgent la medic sa nu dai in peritonita. Nu astepta.

| GAFan a răspuns:

O prietena a avut aceleasi simptome si cativa doctori au spus ca are apendicita da ea de fapt avea nisip la rinichi