| djandrei a întrebat:

Help! Mam Apucat De Sala. Sala De Forta. Si Vreau Sa Stiu Cum Scap De Febra musculara. Inafara De Partea Cu Zaharu Ca Am Incercat Si Nu Merge

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PixieTrixie a răspuns:

Depinde in ce faza te afli. In primele 24 de ore sau in faza de varf, adica 48 de ore.
Daca nu a mers cu un un pahar de apa in care sa dizolvi doua lingurite de zahar, mai ia nurofen (contine ibuprofen si o sa-ti faca bine).
Un masaj face minuni!
Si nu uita, fa in continuare putina miscare. happy

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Stiu ca suna ciudat...dar prin mai multe exercitii! (bine nu obositoare )
daca stai degeaba.te doare...dar daca faci ceva, cum ar fi sa incerci sa joci un fotbal, ar trebui sa te lase! ...eu am incercat big grin

| R_8074 a răspuns:

Scapi mai repede prin exercitii.

| wdxraul a răspuns:

Fa efort. Mai mult. Prin efort se duce febra musculara. O alta varianta (babeasca) ar fi sa faci o baie fierbinte si sa iti masezi muschii. In maxim 2 zile, daca faci sala din nou ti se duce febra musculara happy

| Gabryel32 a răspuns:

NU faci nimic.Prima saptamana asa te vei simti.Incearca sa elimini celelalte act sportive care te obosesc pentru 1-2 saptamani. Funda pls