| ERIKWHITE a întrebat:

Salut, nu am fost de ceva vreme la sala si cand am fost adineauri m-am ales cu o febra musculara (adica cand te dor muschii dupa ce i-ai pus la lucru) si vreau sa scap de ea pana a merge urmatoarea data la sala, puteti sa ami spuneti va rog metode rapide de a o face sa dispara sau cel putin sa o reduca?

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Trebuie sa continui sa te misti dar miscare usoara precum o plimbare, apoi trebuie sa te hidratezi cat mai bine, daca ai dureri mari poti lua magneziu. O baie calda cu sare iti va destinde muschii si va reduce tensiunea din zona muschilor. De asemenea si unguientele Voltaren, BenGay, Fastum Gel, Lasonil, Diclosal Gel, Ketoprofen Gel sau Finalgon te pot ajuta in cazul in care le ai deja in casa. Ia o aspirina daca nu ai magneziu, iti v-a mai calma durerea. Masajul poate fi foarte eficient mai ales daca este combinat cu dusurile calde-reci. Masajul ajuta la eliminarea acidului lactic din muschi si la calmarea durerii. Bafta cu febra ta musculara sper ca te-am ajutat si nu uita de funda.

| ERIKWHITE explică (pentru Sunshine123):

Mersi, sigur ca m-ai ajutat, tine funda happy

| Sunshine123 a răspuns (pentru ERIKWHITE):

Multumesc!