| AlleAlllexandra a întrebat:

`HELP ME! Buna`! Aseara cand am ajuns acasa, sora mea a facut febra (38, 5) avea dureri abdominale, dureri de oase, o stare f proasta. Noaptea ne-am pus in pat, pe la ora 02:00, sora mea s-a trezit, nu mai putea dormi. A venit mama, ne-a luat febra amandurora, si eu ma simteam foarte rau. Aveam febra amndoua. A stat mama cu noi, ne-a pus comprese cu apa rece, apoi am adormit. Dimineata sora mea a facut diaree, noaptea sora mea a avut febra 38, 3 iar eu 38, 5. Ne doare capl foarte tare,cand il zguduim. Am mancat supa de pui cu taitei si putin gratarel. Am luat Paracetamol, Algocalmin, Paragrip. In seara aceasta mama a venit in pat cu o durere mare de cap. Avea febra 37, 7. Stie cineva ce am putea avea? Cineva zicea ca poate fi rotavirul. Va rog, seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si de ce nu mergeti pana la medic de urgenta?
Poate ati luat o infectie urata de undeva.
La medic cu voi.
Te pup!

| FabianelSHAF a răspuns:

Salut! Hm... Posibil sa aveti o raceala dar mai bine este sa va duceti la medicul de familie sau la un doctor!

| IancuDobrin a răspuns:

Asa a fost si la mine! happy... mai intai verii mei au avut febra/diaree etc, dupa eu, dupa si mama. Nu te speria, sigur este un microb ceva ce s-a raspandit. happy