| anonima2405 a întrebat:

Hey! As dori sa mi se raspunda cat se poate de repede >:
Simptomele libricului sunt :
febra, oboseala, eruptie alergica [urticarie], dureri abdominale, stare proasta, diaree, voma.
Eu le prezint pe toate... Si azi ma duc la medicul de familie, imi puteti spune (cei care aveti / ati avut limbric)! Ce v-o facut acolo? laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul de familie te poate trimite la o clinica.Acolo iti ia o proba de fecale.Iti introduce un tub micut in anus pentru a extrage fecale s mucoasa intestinala, pentru analize. Dupa un timp trebuie sa mergi sa iei rezultatul analizei dupa care iti da un tratament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ori iti da pentru acasa un recipint in care sa pui o proba de fecale si apoi sa te intorci la ei sa-l dai. Dar daca locuiesti la tara si e dificil sa faci atatea drumuri, iti extrage ei proba pe loc.

| anonima2405 explică (pentru anonim_4396):

Eu trebuia sa cumpar recipient laughing oricum, multumesc big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonima2405):

Pe vremea mea, nu se cumpara recipiente. Adica nu se lua proba de acasa.Am trecut prin asta cand am contactat BDA(boala diaree acuta) si mi s-a luat proba exact cum am spus mai sus.laughing Si eu eram adolescent iar asistenta sau ce era cea care mi-a introdus chestia aia in fund era femeie.Iti inchipui.rolling on the floor