| daiana92 a întrebat:

Help nu mi-a venit ciclul de 2 luni am facut testul si a iesit negativ exista vreo posibilitate sa fi ramas gravida.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Darry a răspuns:

Repeta testul de sarcina + control la ginecologie.
In cazul in care nu esti insarcinata, ti-as recomanda un control la ENDOCRINOLOGIE. Poti avea probleme hormonale din cauza glandei tiroide...sau poate fi din cauza stresului...

4 răspunsuri:
| Coriii a răspuns:

Pai ai facut ceva? adica pentru a ramane gravida?
... daca ai facut neprotejat... este logik sa ramai dar daca ai facut protejat nu prea este posibil doar daca nu ati avut grija si s-a spartwinking
cel mai bine ar fi sa te duci la un ginecolog

| Catalion a răspuns:

In primul rand, ai facut sex si daca da, ai facut sex fara protectie? Daca da, e posibil.

| tania77 a răspuns:

Buna, cel mai sigur este sa mergi la ginecolog la un control pentru. ca nici testele nu sunt 100 %sigure.Nu te panica doarece nu esti singura, cumnata mea si ea la fel are cate 2-3 luni cand nu-i vine ciclu si ea a facut multe teste si controale la ginecolog si acolo i-au spus ca o sa-i se regleze menstruatia dupa ce va da nastere la un copil, chestia este ca ea a avut din totdeauna problema asta, in schimb la tine nu stiu, de aceea zic ca este foarte indicat sa faci un control ginecologic cat mai repede.

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Sincer chiar nu stiu ce inseamna daca testul ti-a iesit negativ.