| Bdtd04 a întrebat:

Het TPU! Am 1.72m, si 62 de kg. As vrea sa ajung la 55-57 maxim. Alerg pe banda si fac exercitii fizice zilnic. Intr-o saptamana ma voi apuca si de inot. Poate si sala din cand in cand. Credeti ca voi ajunge la greutatea dorita pana la mijlocul lunii iunie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TeodoraDora a răspuns:

Desigur ca vei reusi dar... uite un sfat: nu incerca sa te intreci pe tine insusi, adica sa faci ma mult decat poti pentru ca vei avea mari problme cu sanatatea. Uite daca vrei, eu iti recomand ceva sanatos si gustos care este un fel de,, dieta" :
Dimineata: fresh de fructe
La pranz: peste
Seara: salata.
Insa mai poti manca si carne uneori si desigur nelipsita ciocolata. happy
Iti doresc succes! happy
Funda?winking

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ acest detaliu, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| MiKutzelu34546 a răspuns:

Daca tii si o dieta( adica fara grasimi si fara mancaruri in ulei) si sa consumi cel putin un fruct pe zi cred ca da...prietena mea a slabit in 1luna jumate aproape 10kg... big grin succes!

| Al3xinio a răspuns:

7 kg in 2 luni jumatate. floare la ureche. intrebarea e daca chiar ai nevoie. nu mi se pare mult pentru inaltimea ta, depinde unde sunt puse. ca regim iti pot indica in primul rand renuntarea la grasimi, prajeli, paine(cel putin reducerea ei) renuntarea la dulciuri cipsuri si alte tampenii din comert. alimentatia este primul lucru care trebuie respectat, dupa care cel putin jumatate de ora de sport pe zi, alerare, inot, sala. succes!

| Bdtd04 explică (pentru Al3xinio):

Prietenii si parintii ma sfatuiesc sa nu incep acum. Sunt inca in crestere (am 16 ani). Dar eu as vrea sa slabesc la picioare. Am burta plata, deci de asta nu trebuie sa ma ocup. In schimb pentru vara as vrea sa am muschii picioarelor tonifiati.Iar sport fac foarte mult. Jumatate de ora pe banda cel putin, si mai mult de jumatate de ora pe zi exercitii fizice. Dar din pacate nu prea sa vad rezultatele. Tin sa mentionez ca am inceput regimul acum 3 saptamani.Iti multumesc oricum pentru parerea ta happy

| Al3xinio a răspuns:

Teodoradora, ai auzit de regim diversificat? 1 e post si nu se mananca peste. 2 sa mananci zilnic doar ce ai scris tu acolo... dupa vreo 2 zile ti se intoarce si nu numai. nu zic ca nu e bun ce ai scris acolo dar trebuie schimbat putin iti recomand sa mai adaugi 2 albuse de ou fierte piept pulpe sau aripi de pui sau curcan, branzica, cascaval, lapte sau iaurt, fructe, etc. cu ce sunt total impotriva e ciocolata. sa zic 2-3 patratele pe saptamanalaughing

| Crais a răspuns:

Poti sa slabesti si fara sa faci ce faci tu eu slabesc 6kg intr-o zi daca mananc o ciorba si un sandvis pe zi.

| melania23 a răspuns:

Ai putea sa inceric si kangoo jumps, la mine chiar a dat rezultate, dar bineinteles ca trebuie sa mananci echilibrat, dar NU te infometa.