| Madeleine94 a întrebat:

Hey acum 10 luni m-a muscat un caine de picior am facut anti tetanos immediat, iar antirabic la 5 zile.as vrea sa stiu daca se poate sa fiu infectata,pentru ca am unele simptome de genul ameteli, insomnii etc.va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai făcut vaccinurile, nu se poate întâmpla absolut nimic.

| Flaviia16 a răspuns:

Parerea mea este ca nu happy poti sa faci un control pentru linistea ta si te mai sfatuiesc in cazul in care ai simptomele acre le-ai mentionat mai sus sa-ti faci si un set de analize. Cel mai probabil ai ceva deficiente de minerale sau vitamine

| Madeleine94 explică (pentru Flaviia16):

Mi-am facut analize la sange si urina si nu mi-a iesit cum ca as fii infectata cu cevahappy

| Flaviia16 a răspuns:

Pai daca ai facut control si ti s-a sp ca nu ai nimic, nu trebuie sa-ti mai faci griji in privinta muscaturii :*

| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Personal nu cred ca ai nimic. Daca totusi vrei sa fi sigura, consulta medicul de familie si sunt sigur ca te va lamurii.

| NutellaFinetti a răspuns:

Nu cred ca e posibil, dar mai bine te-ai duce la un control pentru orice eventualitate

| Madeleine94 explică (pentru NutellaFinetti):

nu stiu deja au trecut 10 luni si nu am avut niciun simptom pana saptamana asta