| MirunaC a întrebat:

Hey again! azi mi-am scos un premolar pentru aparatul dentar si miercuri merg din nou pentru cel de-al doilea.imi era foarte frica deoarece toata lumea imi spunea ca extractia doare ingrozitor etc etc. Voi ati avut extractii? V-a durut in timpul sau dupa extractie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catafu a răspuns:

Eu mi-am scos acum 2 saptamani o masea si chiar nu m-a durut deloc nici dupa ...si mie imi era fffff frica.de abia ce mi-am facut curaj sa merg la dentist...te sfatuiesc sa mergi nu doare deloc.bine depinde si de dentist. sper ca te-am ajutat :*:*

2 răspunsuri:
| lallalle a răspuns:

Si eu am aparat dentar fiz si inainte sa mi-l puna mi-a scos 3 molari happy. Am ramas uimita, aveau radacini de app 2 cm cred. Dar mi-a facut injctie [anestezie] si nu am simtit aproape nimic, locul se vindeca intr-o saptamana. Acum am aparatul de 2 ani jumatate acum astept sa mi-l dea jos vara aceasta. Mult succes

| alexutza_4224 a răspuns:

Si eu am aparat dentar fix, dar nu mi-a scos niciun dinte.bine eu am asteptat cativa ani pana sa-mi pun ca sa imi creasca toti dinti definitiv